Незаконні ОСББ крадуть у мешканців багатоповерхівок дорогі квадратні метри, – Мін’юст – 24 Новини

Незаконні ОСББ крадуть у мешканців багатоповерхівок дорогі квадратні метри, – Мін’юст

Мін’юст ускладнив процедуру реєстрації ОСББ, що викликає нарікання у багатьох співвласників багатоквартирних будинків. Вони кажуть, що зареєструвати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків тепер стало дуже клопітно і витратно. Однак Мін’юст пояснює це турботою про спокій самих мешканців цих будинків. Виявляється, сьогодні в Україні є чимало прикладів, коли незаконно створені ОСББ стають великим головним болем для мешканців будинку.

Мін’юст вимагає, щоб при реєстрації ОСББ були надані нотаріально завірені підписи кожного співвласника багатоквартирного будинку. Це і дорого, і клопітно. Але, як пояснюють у самому Міністерстві юстиції, це – вимушений захід.

Привласнюють загальну площу в будинках і розпоряджаються нею на правах власників

Згоден з Мін’юстом і глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко. Виявляється, можна назвати чимало прикладів, коли незаконно зареєстровані ОСББ потім відбирали у мешканців будинку загальну площу, якою вони могли би вигідно розпорядитися на свій розсуд.

“Через такі ОСББ “ліві особи” відчужували майно і переводили його в інший юридичний статус. Таких випадків було багато. І промишляли цим деякі керуючі компанії, забираючи у людей підвали і горища. А це – чималі гроші. Іноді – по $ 1 тис. за “квадрат”, – розповів Попенко.

Незаконні ОСББ крадуть у мешканців багатоповерхівок дорогі квадратні метри, - Мін'юст

Втім, такі “підпільні” ОСББ можуть нашкодити мешканцям будинку не лише тим, що вони привласнюють квадратні метри, що належать всім мешканцям будинку на праві спільної власності. Виступаючи від імені мешканців, вони можуть “наламати дров” і в стосунках мешканців будинку із комунальниками.

Можуть “переписати” на мешканців повне обслуговування всіх будинкових комунікацій

Вся причина в тому, що в Україні немає бази реєстрів прав власності на приміщення в будинку. Користуючись цим, іноді ОСББ створюють самі забудовники ще на етапі зведення житла, і потім вся відповідальність за їхні недоробки лягає на плечі мешканців нового будинку.

“Наприклад, в проекті будинку повинно бути 600 квартир, побудовано 100. Забудовник приймає 100 квартир за 100% і створює ОСББ. І це жодним чином не перевіряється. Є такі випадки, коли мешканці навіть не знають, що у них створено ОСББ, яке просто виставляє їм рахунки”, – ділиться досвідом Глава Асоціації інноваційного розвитку домогосподарств Станіслав Драганов.

Крім того, з такими фейковими ОСББ простіше домовитися комунальникам. Наприклад, облгаз може схилити керівництво ОСББ підписати договір про те, що мешканці беруть повністю на себе відповідальність за стан газових труб у будинку. І коли в комунікаціях виникає неполадка, раптом з’ясовується, що всі неполадки мешканці мають усувати за свій рахунок.

Прикладів тому, кажуть знавці – сила-силенна. Лише за 2018 рік один зі столичних нотаріусів зареєстрував 38 (!) фейкових ОСББ у будинках, які насправді обслуговувалися комунальними підприємствами.

Тому Мін’юст і вирішив посилити вимоги до реєстрації таких об’єднань. Хоча знавці “процесу” кажуть, що навіть такими методами повністю убезпечити мешканців багатоквартирних будинків від недобросовісного керівництва ОСББ неможливо.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях