Новий ринок землі: хто і як зможе купувати ділянки в селах – 24 Новини

Новий ринок землі: хто і як зможе купувати ділянки в селах

Експерти пояснили, хто і як зможе купити землю в Україні.

Так, в Україні тепер діятимуть нові правила купівлі землі. Нагадаємо, що закон набуде чинності з 1 липня 2021 року. Але в той же час варто розуміти, що він містить в собі ряд обмежень і нових пунктів, які варто обов’язково враховувати.

У поточному році купити ділянку зможуть тільки українці як фізичні особи, і тільки до 100 га в “одні руки”. А вже з січня 2024 року-компанії, але не більше ніж 10 тис. га.

Що стосується банків, то вони тепер можуть отримати землю тільки як заставне майно і будуть змушені її продати не пізніше, ніж через два роки.

При відкритті ринку землі буде заборонено:

  • продавати землі іноземцям до рішення референдуму;
  • продавати державні та комунальні землі;
  • продавати землю, розташовану ближче 50 км до держкордону;
  • продавати землю росіянам і представникам терористів;
  • продавати землю компаніям-офшорам.

Серед головних особливостей купівлі-продажу сільськогосподарської землі в Мін’юсті називають перевірку покупця нотаріусом. Якщо він виявить невідповідність вимогам-то угода не відбудеться.

Тепер обов’язково будуть перевірятися походження грошей у потенційного покупця. Якщо він не зможе довести їх законність, то тоді угода теж не відбудеться. До слова, зараз в Україні в принципі стали більш жорсткіше перевіряти в українців походження їхніх коштів. Навіть рахунки в банках стали блокувати. І це не поодинокі випадки, а досить вже поширена на сьогодні практика.

Крім того, при купівлі землі оплата буде здійснюватися тільки в безготівковій формі. Тому потрібно подбати про наявність свого рахунку в банку. За готівкові кошти здійснити операцію не вийде.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях