Пенсії та зарплати під ударом: боржники ризикують втратити гроші. Названо умови – 24 Новини

Пенсії та зарплати під ударом: боржники ризикують втратити гроші. Названо умови

Українці, які мають борги за кредитами, податками або несплачені штрафи за порушення ПДР, ризикують втратити частину доходу.

Боржників можуть позбавити частини зарплати, пенсії або стипендії

Українці, які мають борги за кредитами, податками або несплачені штрафи за порушення ПДР ризикують втратити частину доходу. Пенсії, зарплати та інші види доходів таких громадян можуть утримувати в рахунок погашення заборгованості. Однак допускається такий тільки в певних випадках.

Згідно з розділом IX Закону “Про виконавче провадження” в Україні допускається можливість звернення стягнення на заробітну плату та інші доходи. Так, якщо людина заборгувала певну суму і у неї немає коштів або майна, яке може покрити заборгованість, то для погашення боргу можуть утримувати офіційні доходи фізосіб, наприклад пенсії, зарплати, стипендії і т.д. Однак це можливо за рішенням суду.

Зазначається, що про відкриття виконавчого провадження виконавець повинен проінформувати обидві сторони: як стягувача, так і боржника. При цьому боржник не має ніякого впливу в даній ситуації, тобто не може дати або не дати згоду на стягнення з його заробітку. Рішення приймає суд, і в разі відмови, стягнення будуть проводитися в примусовому порядку.

Важливо підкреслити, що розмір утримань від доходу фізосіб обчислюється із суми, що залишається після утримання податків, зборів, а також сплати ЄСВ. Законодавством України передбачено, що загальний розмір усіх відрахувань за кожну виплату зарплати не може перевищувати 50% від зарплати, яку мала отримати людина.

Винятком є тільки стягнення аліментів на неповнолітніх дітей і на відрахування з зарплати у зв’язку з відбуванням боржником покарання у вигляді виправних робіт. Відзначається, що в таких випадках утримати можуть не більше 70% від заробітку.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях