Посмішка на всі 32: які продукти потрібно і не варто їсти, щоби зберегти здорові та міцні зуби – 24 Новини

Посмішка на всі 32: які продукти потрібно і не варто їсти, щоби зберегти здорові та міцні зуби

Здорові та міцні зуби – не тільки запорука міцного здоров’я всього організму, а ще окраса людини. Адже ніщо так не прикрашає, як відкрита білосніжна посмішка, яку не замінять ніякі хитрощі косметологів.

Звичайно, зуби вимагають ретельного догляду, правильно підібраних засобів гігієни та регулярного відвідування дантиста. Всі знають, що зубам потрібні, в першу чергу, фтор і кальцій. Тому більшість зубних паст роблять із підвищеним вмістом цих елементів.

Однак ще більший ефект для здоров’я зубів матиме вживання продуктів, які містять в собі ці елементи.

Які продукти найбільш корисні для зубів

Багато фтору містить в собі морська риба: минтай, скумбрія, лосось, тріска, камбала. Чимало його також у продуктах рослинного походження: волоських горіхах, чаї та хлібі з муки грубого помелу.

Кальцію багато міститься в молочних продуктах, а також у бобових – квасолі і сої, в мигдалі, кунжуті, родзинках, куразі та інших сухофруктах. Крім того, багато кальцію містять у собі зелень та овочі зеленого кольору: капуста, салат, петрушка, кріп, щавель. При цьому, молочні продукти слід вибирати в магазинах з обережністю. Адже в багатьох із них стільки харчових добавок, і особливо цукру, що вся користь від них буде повністю нівелюватися згубним впливом солодкого. Фахівці кажуть, що з усієї “молочки” найбільш корисний для зубів твердий сир.

Посмішка на всі 32: які продукти потрібно і не варто їсти, щоби зберегти здорові та міцні зуби

Дуже корисний для здоров’я зубів вітамін В12. Тому потрібно вживати в їжу продукти, які містять його у великій кількості. Зокрема, йдеться про м’ясо, яблука, гречану кашу. Крім усього іншого, ці продукти знімають запальні процеси в слизовій оболонці рота і нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту і щитовидки, що також важливо для здоров’я зубів.

Важливий для зубів і вітамін С. Тому всі продукти з його високим вмістом – ваші союзники в боротьбі за здоров’я ротової порожнини.

Які продукти і звички найбільше руйнують зуби

Десерти і хліб із борошна вищих сортів. У цих продуктах дуже багато цукру, який руйнує зуби. І до того ж, вони майже не вимагають процесу жування, що призводить до ослаблення зубів. Тому краще покупні магазинні солодощі замінити сухофруктами, якщо вже зовсім без солодкого не під силу.

Газовані напої. Кислі фруктові соки і цитрусові. Все це, звичайно, смачно. Однак зубна емаль на скаже вам спасибі, якщо ви будете зловживати усім цим кислим розмаїттям. Під впливом кислоти вона неминуче почне руйнуватися.

Занадто холодна або занадто гаряча їжа. І те, і інше згубно для зубної емалі. А найгірше – коли після занадто холодного йде відразу надто гаряче або навпаки. Тут уже потріскається навіть найміцніша емаль.

Дотримуючись цих нехитрих порад, можна вберегти зуби від руйнування і тішити світ своєю посмішкою до старості.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях