Шахраї беруть онлайн-кредити на імена українців: як захистити себе і свої гроші – 24 Новини

Шахраї беруть онлайн-кредити на імена українців: як захистити себе і свої гроші

Українцям розповіли, що робити і як не платити кредит за шахраїв.

Онлайн-кредит в мікрофінансової організації можна взяти просто-зареєструватися на сайті МФО і внести всі необхідні дані. Процес недовгий і нескладний, тому цим все більше користуються недобросовісні особи ‒ шахраї. Про алгоритм дій розповіли в Facebook Міністерства юстиції.

Як діяти, якщо шахрай взяв онлайн-кредит на ваше ім’я:

Звернутися до МФО з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору, який повинен містити номер, дату укладення, реквізити кредитора, а також документів, які підтверджують, що саме Ви укладали договір. Ще варто відзначити в зверненні до МФО, що особисто ви ніяких кредитних договір з МФО не укладали, коштів не отримували (при наявності необхідних доказів) і вимагаєте скасувати заборгованість, яка нібито обчислюється за вами.

Записувати всі розмови зі співробітниками МФО або колекторськими компаніями, які будуть намагатися стягнути з вас відповідну заборгованість, які в майбутньому можуть будуть використані в якості доказів неправомірних дій таких організацій.

Звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення відносно вас кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає в оформленні на Вас кредиту.

За бажанням-повідомити про укладення на ваше ім’я онлайн-кредиту сторонньою особою Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Звернутися зі скаргою щодо укладення договору онлайн-кредиту на ваше ім’я сторонньою особою з використанням підроблених документів до Національного банку України з метою проведення перевірки та відібрання пояснень від МФО.

Якщо всі перераховані вище дії не привели до бажаного результату, варто звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору. В ході розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір ви не укладали, про його існування не знали, на вебсайті МФО не реєструвалися і листування з ними взагалі не вели.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях