Шмигаль доручив посилити в Україні контроль за перевіркою COVID-сертифікатів – 24 Новини

Шмигаль доручив посилити в Україні контроль за перевіркою COVID-сертифікатів

Перевіряти COVID-сертифікати в країні почали з 21 жовтня.

В Україні посилять контроль за перевіркою COVID-сертифікатів на їх справжність. Кабмін надав відповідне доручення профільним міністерствам.

Так, під час селекторної наради з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем у Національній поліції повідомили, що в Україні тривають перевірки на дотримання карантинних правил та виявлення підроблених COVID-документів.

До рейдів залучено 14 тисяч особового складу. Так, за минулий тиждень було направлено документи про підозру 15 медичних працівників у вчиненні 38 кримінальних правопорушень. У роботі перебувають ще кілька десятків справ. Минулого тижня також проведено 13 обшуків у туристичних агенціях.

“За підсумками наради було дано завдання відповідним міністерствам та відомствам опрацювати питання посилення контролю за перевіркою достовірності COVID-сертифікатів за допомогою їхніх QR-кодів, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, перевіряти COVID-сертифікати в країні почали з 21 жовтня.

Відповідні повноваження мають співробітники Держпродспоживслужба, Центр контролю та профілактики хвороб на місцях, а також патрульна поліція.

Справжність документів перевіряється за допомогою сканування QR-кодів (відповідне програмне забезпечення розробили для планшетів поліцейських).

Варто нагадати, що за виготовлення і збут підробленої документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі.

Крім того, відповідальність загрожує і тим, хто купує і користується підробленими сертифікатами про вакцинацію – від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях