Тарифи на комуналку зростуть з 1 червня: деякі послуги подорожчають на 50% – 24 Новини

Тарифи на комуналку зростуть з 1 червня: деякі послуги подорожчають на 50%

Тарифи на комуналку в Україні зростуть уже з 1 червня. Через скасування спецзобов’язань по постачанню газу для тепокоммуненерго вартість опалення і гарячої води збільшиться більш ніж на 50%. Це означає, що жителі двокімнатної квартири середньою площею в місяць платитимуть за комунальні послуги мінімум на 1000 гривень більше.

Уже 20 травня закінчується термін, до якого компанія “Нафтогаз” відпускає підприємствам теплової комунальної енергетики газ по спецзобов’язанням – за зниженим тарифом. Після 20 травня всі підприємства ТКЕ повинні будуть купувати газ за ринковою ціною. Дешевого газу не буде не тільки влітку, але й восени, тому що ціна на українському енергоринку прив’язана до європейської ціни, яка 16 травня вперше досягла максимальної позначки з вересня 2018 року.

Восени виросте і вартість електроенергії. Якщо зараз українці платять 1,68 грн за кВт* год, то вже через кілька місяців тариф на електрику може вирости до 3 грн за кВт* год. У цьому питанні ми також залежні від Європи. Однак, якщо тариф на електроенергію для населення підняти, люди просто не зможуть платити за нього. Заборгованість і так зашкалює, а в новому опалювальному сезоні очікується збільшення кількості боржників. При цьому, в кожному регіоні вартість електроенергії різна, відповідно, вартість комуналки у всіх виросте нерівномірно.

Що стосується тарифів на газ, то вони підскочили ще з 1 травня, але у громадян ще є час змінити постачальника, щоб в новому опалювальному сезоні платити за більш вигідним тарифом. Якщо в квітні компанії закуповували блакитне паливо по 7827 гривень за тисячу кубометрів, то вже з 1 травня вартість підвищилася до 8325 гривень за куб.м.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях