Ціни на продукти харчування в Україні різко піднімуться. Що потрібно закуповувати вже зараз – 24 Новини

Ціни на продукти харчування в Україні різко піднімуться. Що потрібно закуповувати вже зараз

Хороших прогнозів можна не очікувати…

У нашій країні серйозно підніметься вартість на раніше доступні продукти.

Про те, що вплинуло на стрімке зростання цін, в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”розповів незалежний експерт, кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.

За словами Хмелевського, подорожчання викликане неврожаєм у 2020 році та пандемією коронавірусної інфекції, яка призвела до світової економічної кризи. Вже зараз в ООН припускають, що цього року від голоду страждатимуть понад 270 мільйонів людей. Також, зростання цін на міжнародних ринках посприяло значному відтоку продовольства з нашої країни, і в першу чергу, це стосується олійних і зернових культур. Цілком зрозуміло, що дефіцит призвів до зміни вартості продуктів і на внутрішньому ринку України.

Зокрема, через високу вартість зернових, з яких виготовляють корми піднялася ціна на м’ясо та яйця. Крім цього, зміна цін на паливо, завищені тарифи на електроенергію і газ також відбилися на харчових продуктів, оскільки торішній урожай все ще продовжує зберігатися в холодильних камерах.

Закупівля продуктів. Фото: скріншот YouTube-відео

Втім, зазначає експерт, до травня 2021 року, ціни на харчові продукти ненадовго зафіксуються, але деякі категорії продовольства будуть рости й далі. Наприклад, стабілізується вартість м’яса, молока і яєць, а ціна на овочі та фрукти врожаю 2020 року навіть може незначно просісти, через необхідність термінової реалізації. Однак борошно, крупи, цукор і масло, через можливість тривалого зберігання, будуть продовжувати рости до осені 2021 року.

В цілому ж, до кінця цього року, підросте вартість всіх харчових продуктів, в середньому на 100 відсотків: це торкнеться рослинної олії, яєць, цукру, макаронних виробів, круп і борошна, через негативні прогнози про врожай у 2021 році. Дарма, що в уряді вже почали регулювати ціни на соціально важливі продукти, такі заходи не принесуть очікуваних результатів.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях