Українці зможуть продати свої земельні ділянки вже з 1 липня: хто має першочергове право на купівлю за законом – 24 Новини

Українці зможуть продати свої земельні ділянки вже з 1 липня: хто має першочергове право на купівлю за законом

Початковий етап ринку землі в Україні стартує з 1 липня 2021 року. Згідно з прийнятим законодавством, до січня 2024 року діятимуть ряд обмежень.

Закон про продаж землі в Україні передбачає, що з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року купувати і продавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть тільки громадяни держави.

У власності власника або орендаря, як сказано в законі про продаж землі, також виявляться і земні надра, які розташовані під його ділянкою. Після запуску ринку землі власники ділянок мають право їх продати або можуть продовжити здавати в оренду.

Українці зможуть продати свої земельні ділянки вже з 1 липня: хто має першочергове право на купівлю за законом

Людина, яка орендує землю, має за законом першочергове право на купівлю ділянки, виставленого на продаж. Якщо орендар відмовляється купувати землю, то тоді власник може продати її будь-кому.Щоб уникнути формування монополій на ринку землі, законом передбачений максимальний розмір сільськогосподарських угідь для однієї людини – це 100 гектарів. Купівля земельних ділянок повинна здійснюватися за безготівковим розрахунком, покупець зобов’язаний підтвердити легальність джерела отримання коштів.

Ціна сільгоспугідь буде формуватися на підставі домовленостей між продавцем і покупцем. Однак вона не повинна бути нижче оціночної вартості ділянки, встановленої Госгеокадастром (до 2030 року).


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях