Українців чекає новий податковий контроль: кого насправді торкнуться перевірки нерухомості – 24 Новини

Українців чекає новий податковий контроль: кого насправді торкнуться перевірки нерухомості

У серпні 2022 року завершиться податкова амністія – річний період, який дали українцям для того, щоби легалізувати свої тіньові доходи. Після цього, з вересня, набуде чинності податковий контроль. Невідомість, пов’язана із непрямими методами податкового контролю, викликає у багатьох українців занепокоєння, а в деяких — і паніку.

Багато хто боїться, що їм доведеться відповідати за кожен куплений ними квадратний метр житла, а то й позбутися його. Проте громадянам, які чесно працювали та сплачували податки, нічого боятися за своє майно. А чутки про те, що змусять сплачувати податки за все нажите, ретельно підігріваються тими, кому справді є що приховувати від закону.

За словами голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетьманцева, звітувати за свої придбання доведеться лише тим, у кого офіційні доходи дуже не співпадають з їхніми офіційними видатками. Іншими словами, якщо людина не один десяток років числилась у безробітних або платила податки з мінімалки, а в неї у власності є кілька квартир, дорогий автомобіль або готель на морському узбережжі.Таким громадянам держава спеціально дала рік податкової амністії, щоби вони могли задекларувати свої активи і сплатити з них невеликий 5-відсотковий податок. І якщо вони нею скористаються, то питань до них влада не матиме. Вони зможуть продовжити втілювати свої бізнес-проекти “з чистого аркуша”.

Українців чекає новий податковий контроль: кого насправді торкнуться перевірки нерухомості

Зовсім інша розмова буде з тими, хто не захотів скористатися можливістю “відмити” свої тіньові доходи за допомогою податкової амністії. Саме до таких громадян застосують непрямі методи податкового контролю.

“І якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію – вона буде змушена доплатити податок за витрати, які не може пояснити”, – розповів Гетьманцев.

Порівняти доходи з витратами буде легко. Із 1995 року в базах даних податкової служби зберігається інформація про всі “білі” доходи українців. Тобто про ті доходи, з яких було сплачено податки. І якщо там буде виявлено великий контраст із витратами, тоді й питатимуть.

При цьому ніхто з вас не питатиме звіт за придбаний власний куток, на який ви всією сім’єю відкладали гроші протягом кількох років. А ось за елітне житло, надбане “вбогими” одержувачами мінімалки, доведеться відповісти.

“На будь-яку транзакцію у вас має бути відповідь: чому вона відбувається. Коли ви відкриваєте рахунок у банку, вас попросять заповнити анкету, зокрема, позначити, навіщо він вам потрібен, який обсяг операцій буде проходити по ньому, ваш фінансовий стан”, – роз’яснив радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький.

Таким чином, більшості українців, які живуть на зароблені гроші та чесно сплачують податки, немає підстав побоюватись податкового контролю.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях