В Україні будуть підвищувати прожитковий мінімум: що це означає для простих громадян – 24 Новини

В Україні будуть підвищувати прожитковий мінімум: що це означає для простих громадян

В Україні будуть підвищувати прожитковий мінімум. Уряд хоче врахувати в ньому реальну вартість мінімальних життєвих потреб людини. Завдяки цьому підвищенню можна буде відчутно підняти ряд соціальних виплат. Однак експерти кажуть, що бюджет такого точно не витримає.

І тим не менше, в парламенті вже готові два законопроекти, що стосуються перегляду розміру прожиткового мінімуму – урядовий і від голови комітету з питань соціальної політики ВРУ. Скоріш за все, будуть розглядати саме урядовий, бо вже діляться деякими цифрами, передбаченими в ньому.

Отже, уряд має намір підвищувати прожитковий мінімум прискореними темпами:

  • у 2022 році – на 14%;
  • в 2023 році – на 15%;
  • в 2024 році – на 25%.

Таким чином, неважко підрахувати, що в 2024 величина прожиткового мінімуму повинна бути вищою за ту, що є зараз, в 2021, на 64%. Звичайно, це не бозна-які гроші, але все ж це дозволить відчутно підняти деякі соціальні виплати, які є для людини основним джерелом доходів, йдеться в повідомленні від Мінсоцполітики.

В Україні будуть підвищувати прожитковий мінімум: що це означає для простих громадян

Однак, якщо тільки підняти прожитковий мінімум і залишити все решту як є, то бюджет не витримає такого навантаження. Адже до величини ПМ прив’язано дуже багато різних виплат, і не лише соціальних. Загалом, якщо залишити все як є, то бюджету ще знадобиться близько 250 мільярдів гривень. Тому й хочуть більшість виплат “відв’язати” від розміру прожиткового мінімуму, а залишити лише ті виплати, які можна умовно назвати критичною соціалкою.

У будь-якому випадку для простих людей, багато з яких існують лише на соцвиплати з бюджету, підвищення прожиткового мінімуму – позитивна подія. Тепер питання за малим: як уряд зуміє реалізувати власну стратегію. І чи не спровокує вона черговий виток інфляції, після якого ніякого сенсу у підвищенні не залишиться?


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях