В Україні опадає листя на плодових деревах: фахівці розповіли, що буде з урожаєм – 24 Новини

В Україні опадає листя на плодових деревах: фахівці розповіли, що буде з урожаєм

Уже понад тиждень, практично з початку червня, в деяких областях України опадає листя на плодових деревах. Меншою мірою це позначилося на персиках, більшою – на абрикосах. У садах, де їх багато, плодові дерева практично залишилися без листя.

Опале листя – не жовте, а має цілком нормальне для літа зелене забарвлення. Це, нехарактерне для червня, явище особливо проявилося в Запорізькій, Дніпропетровській і Донецькій областях. Люди масово публікують у мережах фото опалого листя.

В Україні опадає листя на плодових деревах: фахівці розповіли, що буде з урожаєм

Учені-біологи, до яких звернулися за роз’ясненнями, розповіли, що причина такого явища – вкрай несприятливі погодні умови, що склалися у цьому році. Підвищена вологість спровокувала розвиток грибкових і бактеріальних захворювань плодових дерев.

“Це призвело до пошкодження здорових дерев, некрозів – тобто, відмирання тканин, і в подальшому ми бачимо опадання листя. В першу чергу, страждають саме кісточкові культури – абрикоси і персики. У меншій мірі – вишня, слива, черешня”, – розповіла доцент кафедри генетики і рослинних ресурсів ЗНУ Ірина Приступа.

Урожай буде поганим

Природно, усі ці захворювання не можуть не позначитися на врожайності плодових дерев. Адже, якщо на дереві немає листя, то всі його життєві функції згасають. Воно не отримує достатнього харчування. Тому дерева починають слідом за листям скидати і плоди. А плоди, що залишилися, виходять слабкими і з зовнішніми вадами. Та й смакові якості у них знижені. Втім, як зауважила Ірина Приступа, цьогоріч абрикоси стоять взагалі без плодів.

Опадання листя можна було уникнути

Листя опадає в основному на плодових деревах у приватному секторі. У промислових насадженнях ті ж породи стоять із листям. Вся справа в тому, що в промислових садах вчасно проводять потрібну обробку дерев, яка захищає їх від багатьох хвороб.

В Україні опадає листя на плодових деревах: фахівці розповіли, що буде з урожаєм

А в приватному секторі зазвичай така обробка або не проводиться зовсім, або проводиться неправильно і не вчасно. Тому вийшла така ситуація з листям, пояснив начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби у Запорізькій області Віктор шиб. Це захворювання дерев називається моніліоз.

“Проявляється ця проблема вже довгі роки, просто в цьому році через сформовані погодні умови вона виражена дуже явно. Рясна кількість опадів, холодні ночі, перепади температур – усе це призвело до бурхливого розвитку цього захворювання”, – розповів Віктор Шиб.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях