В Україні підвищать пенсії для окремої категорії пенсіонерів – 24 Новини

В Україні підвищать пенсії для окремої категорії пенсіонерів

В Україні будуть підвищувати пенсії вже найближчим часом. Правда, підвищення заплановано не для всіх, а лише для однієї категорії пенсіонерів. Виплати підвищать так званим “чорнобильцям”.

У Раді вже готовий до другого читання законопроект №4555, який передбачає підвищення пенсій для цієї категорії громадян. Цей законопроект, розроблений в уряді, вже був проголосований у першому читанні, і тепер отримав рекомендацію профільного комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. А отже, є дуже високі шанси, що його вже незабаром ухвалять.

Цим законопроектом передбачено, що додаткова пенсія, яку отримують “чорнобильці” за шкоду, заподіяну їхньому здоров’ю, а також щомісячна компенсація сім’ї за годувальника, який помер внаслідок Чорнобильської катастрофи, буде виплачуватися повністю. Вона не буде залежати від того, яку зарплату або пенсію отримує той, кому її виплачують.

В Україні підвищать пенсії для окремої категорії пенсіонерів

Як будуть обчислювати зарплату “чорнобильцям” при виході на пенсію

Законопроект також передбачає механізм обчислення зарплат за чорнобильський період при виході пенсію.

Обчислення зарплати буде залежати від того, скільки часу людина пропрацювала на території радіоактивного забруднення:

  • якщо період роботи становив менше 12 місяців, то розмір зарплати вираховуватимуть діленням загальної суми грошей, зароблених за цей період, на число відпрацьованих місяців;
  • якщо людина відпрацювала не менше 30 календарних днів у двох місяцях, то зарплата буде визначатися за будь-які 30 календарних днів у цьому періоді;
  • якщо людина пропрацювала в зоні радіоактивного забруднення менше місяця, то розмір зарплати буде вираховуватися як сума грошей, які вона там заробила, плюс зарплата за решту днів з основної роботи.

ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях