В Україні стали частіше зустрічатися фальшиві гривні: як розпізнати підроблену купюру – 24 Новини

В Україні стали частіше зустрічатися фальшиві гривні: як розпізнати підроблену купюру

В Україні стали дедалі частіше зустрічатись фальшиві гривні. Причому фальшива банкнота може зробити кілька торгових оборотів, наприклад, на базарі, перш ніж потрапить у банк, де її перевірять і виявлять, що вона підроблена.

При цьому господар такої банкноти не лише втратить свої гроші (фальшивку вилучають без компенсації її вартості), а й мимоволі може стати фігурантом кримінального розслідування. Тому дуже важливо вміти вчасно відрізнити фальшиві гривні від справжніх.

Українцям розповіли, які банкноти найчастіше підробляють, і як можна “з першого погляду” розпізнати, що вам дали фальшивку.

Банкноти дрібного номіналу підробляють рідко. Фальшивомонетники найчастіше виготовляють купюри номіналом 100, 300 і 500 гривень. Причому, найулюбленіша купюра фальсифікаторів – 200 гривень зразка 2017 року.

В Україні стали частіше зустрічатися фальшиві гривні: як розпізнати підроблену купюру

У Нацбанку України розповіли як відрізнити фальшиві гривні від справжніх

Банкіри говорять, що в українських грошей дуже високий ступінь захисту. На кожній купюрі є не менше двох десятків елементів, за якими можна визначити її справжність. Тому відрізнити фальшиві гроші доволі легко. Потрібно лише знати, на що варто звернути увагу.

Як визначити справжність грошей

  • Перш за все, потрібно дослідити купюру навпомацки. Зазвичай у підробленої банкноти поверхня гладка, а у справжньої купюри вона шорстка, оскільки на ній є рифлення.
  • Потрібно роздивитися банкноту проти світла. На ній чітко має проявитися портрет Лесі Українки, а також повинен бути помітний графічний знак гривні. Крім того, на захисній плівці має бути видно напис “200 грн”, а також герб і підкреслене позначення номіналу “200”.
  • Ще один спосіб – подивитися на банкноту під іншим кутом. Якщо купюра справжня, то її номінал в лівому нижньому кутку змінить колір із малиново-фіолетового на оливково-зелений.

ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях