Як шахраї обманюють користувачів Viber: найпопулярніші схеми – 24 Новини

Як шахраї обманюють користувачів Viber: найпопулярніші схеми

Інтернет-шахраї останнім часом активно атакують користувачів месенджера Viber. Люди масово отримують спам-повідомлення, які мають за мету виманити їх гроші. І, на жаль, багато українців досі реагують на такі повідомлення і стають жертвами зловмисників.

Спамери обіцяють користувачам Viber взяти участь у різних розіграшах та виграти цінні призи. Для цього людям надсилають посилання, за якими їм потрібно перейти. Робити цього, звичайно, ні за що не можна. Усі сайти з такими розіграшами створені з однією метою – виманити платіжні дані для крадіжки грошей з карти абонента.

Viber – найпопулярніший месенджер в Україні. Ми настільки звикли отримувати щодня десятки повідомлень в різних чатах, що можемо не звернути увагу на сторонній чат зі зловмисниками. Спам-повідомлення приходять від імені приватних осіб, причому вони звертаються до одержувача по імені або навіть імені і прізвища, щоб він відкрив це повідомлення.

Шахраї дізнаються імена і прізвища користувачів Viber за допомогою комп’ютерних систем. Персоналізовані повідомлення викликають більше довіри, і шансів потрапити у спам у такого відправника менше.

Часто текст повідомлення від шахраїв вміщує наступне: “Доброго дня (ім’я). Ваш номер 38********** увійшов у ТОП-користувачів Viber, тому ви маєте шанс виграти приз від 10 до 100 долларів. Вам потрібно отримати приз протягом 24 годин. Для усіх подробиць перейдіть за посиланням [… ]”.

Як шахраї обманюють користувачів Viber: найпопулярніші схеми

Інколи абоненти отримують повідомлення від цілком реальних інтернет-магазинів (наприклад, Розетка) з інформацією про подарунок, або вигідну акцію. Наприклад, користувачеві повідомляється про можливість придбати популярний смартфон середнього рівня всього за 1000 гривень. При цьому сайт, який відкривається за наведеною в повідомленні посиланням, майже в точності копіює сайт відомого інтернет-магазину. Якщо спробувати придбати смартфон і ввести дані з карти, вони підуть безпосередньо до шахраїв.

У Viber є функція блокування шахраїв. Можна взагалі налаштувати месенджер таким чином, щоб не отримувати повідомлення від сторонніх абонентів, яких немає у вашій телефонній книзі. Це не обов’язково робити, головне, бути обачливими і не вступати у переписку з незнайомцями.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях