Знімати можна, але не все. На яких умовах українцям дозволять “доносити” на порушників ПДР – 24 Новини

Знімати можна, але не все. На яких умовах українцям дозволять “доносити” на порушників ПДР

Так, наприклад, українцям дозволять знімати проїзд на заборонний сигнал світлофора, але не користування водієм мобільного телефону за кермом.

На розгляд Верховної Ради внесли законопроект, яким українцям дозволять “доносити” на порушників ПДР і “заробляти” на цьому.

Так, у пояснювальній записці сказано, що законопроект покликаний вирішити ситуацію зі приростом кількості ДТП на дорогах.

“У порівнянні з 2019 роком, загальна кількість ДТП в Україні збільшилася майже на 8 тисяч (160 тисяч ДТП сталося у 2019 році), а загальна тенденція до щорічного збільшення кількості ДТП простежується в Україні починаючи з 2015 року”, – кажуть автори.

Авторами виступили нардепи різних партій, але переважна більшість – “Слуга народу”. Зокрема, Микита Потураєв, Юрій Камельчук, Євгенія Кравчук та інші.

В першу чергу автори наводять світові практики впровадження такої системи. Наприклад, що в Узбекистані громадяни через офіційний веб-сайт Міністерства внутрішніх справ можуть звертатися з відеозаписами порушень у сфері ПДР, таким чином сприяючи притягненню винних осіб до відповідальності. Далі відеозаписи опрацьовуються уповноваженими органами та можуть призвести до реального покарання порушника. Вказано, що аналогічні зміни розробляються також в Ізраїлі та Південній Кореї.

“Там, де держава не може забезпечити контроль від свого імені, такі функції частково може взяти на себе суспільство, допомагаючи державі в створенні безпечних умов на автомобільних дорогах”, – йдеться у законопроекті.

Хіба зараз фіксувати чужі порушення не можна?

Можна, проте не всі. Чинний Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає режим фотозйомки (відеозапису), але для певного кола порушень – виключно порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів. Фіксувати таке порушення можна хоч на телефон, розгляд таких справ відбувається без участі самого порушника, а його потім притягають до відповідальності.

Власне, саме в такому форматі і планують організувати “громадський контроль” наразі, просто розширивши список порушень, які можна буде фіксувати та притягати за них до відповідальності.

Що зміниться?

Проектом пропонується на законодавчому рівні додати до переліку суб’єктів, які можуть фіксувати на фото чи відео порушення ПДР, безпосередньо свідків самого порушення.

Таким чином режим фото та відеозйомки пропонується розповсюдити низку порушень, серед яких:

  • проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг
  • порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування
  • порушення правил проїзду ЗД переїздів
  • порушення правил паркування транспортних засобів

Водночас НЕ розповсюджується це правило на:

  • перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів,
  • порушення правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів,
  • порушення безпечної дистанції або інтервалу, порушення правил руху автомагістралями,
  • використання зовнішніх освітлювальних приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів,
  • користування під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук,
  • порушення правил навчальної їзди

Вказано, що обов’язковою умовою для здійснення режиму фотозйомки (відеозапису) стане використання спеціальних програмних засобів, які будуть забезпечувати ідентифікацію користувача через «Дію», гарантуватимуть цілісність та автентичність створених матеріалів фотозйомки (відеозапису), забезпечать визначення часу, дати та географічних координат здійснення фіксації.

Далі громадянин, що зафіксував правопорушення, за допомогою спеціальних програмних засобів передає ці матеріали до органів, які й мають їх розглянути та винести відповідне рішення. Передача буде здійснюватись за допомогою технічних засобів, їх ще має розробити МВС.

Громадяни, які зафіксували порушення в режимі фотозйомки (відеозапису) та пройшли всі необхідні процедури, отримують статус сповіщувача. І у разіпритягнення винної особи до відповідальності та сплати нею накладеного штрафу, “автор” може отримати винагороду в розмірі 10% від цього штрафу.

При цьому за подання підроблених чи штучно створених матеріалів буде встановлена кримінальна відповідальність – це робиться, щоб не допустити зловживань з боку громадян.

Розглядати матеріали від громадян будут представники Нацполіції. А порушнику, на якого таким чином “поскаржились”, можна буде оскаржити рішення правоохоронців тільки у суді.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях