Для України неприйнятна позиція щодо не вступу до НАТО – Зеленський – 24 Новини

Для України неприйнятна позиція щодо не вступу до НАТО – Зеленський

На думку президента, НАТО – єдиний з союзів безпеки, до якого Україна могла б приєднатися.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що для України неприйнятна позиція щодо не вступу до НАТО.

Про це він заявив в інтерв’ю “РБК-Україна”, відповідаючи на запитання, чи може Україна формально відмовитися від вступу в НАТО.

“Ми не маємо прямих діалогів з Російською Федерацією і погроз від неї. Навіть якщо ми говоримо з вами про окупований Донбас, і розуміємо, що там є російські офіцери. Є свідчення цього. Але все одно Росія “безпосередньо там не присутня”, за їхніми словами. Так само як Росія не визнає окуповані території окремими республіками. Хоча її останні кроки ми з вами бачимо…”, – зазначив президент.

Він наголосив, що Україна не отримує від РФ жодних сигналів чи вказівок про те, що їй робити, бо є самостійною країною.

“Тому наша реакція буде відповідною. Питання в тому, що в діалозі з іншими країнами Росія точно ставить питання про членство України в Альянсі. І ставить його або як умову, або як переговорну позицію, або підсилює свої позиції, щоб про щось домовлятися. Це нам відомо, вони ж не приховують, що відверто проти того, що Україна буде членом НАТО”, – сказав Зеленський.

За його словами, для України така позиція, “звичайно ж, неприйнятна”.

Водночас президент наголосив, що Україна говорить з лідерами інших держав, розповідаючи, що зараз перебуває на шляху до Альянсу і що НАТО – єдиний з союзів безпеки, до якого Україна могла б приєднатися.

“Для нас там є позиція відкритих дверей. Але на цьому шляху велика відстань – роки і місяці, особливо, якщо буде ескалація. Проходячи цей шлях, ми повинні отримати систему гарантій. І хоча б теоретично вона не повинна поступатися системі, яку пропонують країнам НАТО”, – вважає він.

Глава держави підкреслив, що для України це сьогодні єдина альтернатива нинішній ситуації, коли вона захищає себе самостійно.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях