Російська – табу. Омбудсмен Кремінь нарахував серед чиновників 53 порушника мовного закону у 2021 році – 24 Новини

Російська – табу. Омбудсмен Кремінь нарахував серед чиновників 53 порушника мовного закону у 2021 році

Поки нікого не штрафували, проте попередження та протоколи в більшості випадків все ж склали.

З початку року мовний омбудсмен Тарас Кремінь взяв на контроль 53 випадки ймовірного порушення норм мовного закону серед органів влади. 8 з них – з боку державної (центральної) влади, а 45 – з боку місцевого самоврядування.

Рішення про взяття на державний контроль Уповноваженим приймається після отримання скарг, звернень та інших повідомлень про порушення норм мовного закону в Україні, простіше кажучи – повідомлень про вживання російської мови.

У Офісі мовного омбудсмена нам повідомили, що за результатами звернень протягом 2021 році Тарасом Кременем були прийняті рішення про 8 державних контролів за застосуванням української органами державної влади та 45 державних контролів – органами місцевого самоврядування.

Відомо, що захід державного контролю триває 1,5-3 місяці. В результати має бути встановлено факт порушення закону та складено протокол чи попередження.

Таким чином протягом року 53 заходи державного контролю, що здійснювались, стосувались діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування у Миколаївській, Одеській, Харківській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Київській та ін. областях. 45 з них, до речі, було завершено ще у жовтні.

При цьому у 42 випадках було встановлено порушення частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», про що складено відповідні акти та протоколи. Стосувались вони:

  • 33 – органів місцевого самоврядування
  • 3 – органів управління освітою
  • 2 – головних управлінь Нацполіції
  • 3 – Департаменту патрульної поліції
  • 1 – Міністерства внутрішніх справ
  • 1 – Державної митної служби
  • 1 – Головного управління ДФС у Миколаївській області
  • 6 – інших органів державної влади

Станом на кінець жовтня було встановлено 45 порушень мовного закону у органах влади та місцевого самоврядування.

Зауважимо, що на сьогоднішній день стаття, яка передбачає штрафи для конкретних осіб, ще не працює. Проте суб’єкти господарювання вже штрафувати дозволено. Зазначимо, що з липня 2022 року штрафи для держслужбовців за порушення норм мовного закону становитимуть від 3400 до 6800 грн.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях