У Грузії жорстко відповіли на вимогу РФ відкликати обіцянку про членство в НАТО – 24 Новини

У Грузії жорстко відповіли на вимогу РФ відкликати обіцянку про членство в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав, що питання про входження до Альянсу вирішуватимуть країни-члени.

Міністерство закордонних справ Грузії жорстко відреагувало на вимогу Москви відкликати обіцянку про членство України та Грузії в НАТО. Грузинські дипломати назвали подібні заяви неприйнятними.

“Міністерство закордонних справ вважає неприйнятною заяву Міністерства закордонних справ Російської Федерації, згідно з якою РФ вважає за необхідне дезавуювати рішення бухарестського саміту 2008 року про те, що Грузія та Україна стануть членами НАТО”, – йдеться у повідомленні.

При цьому зазначено, що 3 квітня 2008 року на саміті у Бухаресті представники країн-членів НАТО ухвалили рішення щодо інтеграції Грузії та України до Альянсу. Крім того, на подальших самітах це рішення лише підтверджувалося.

“З огляду на все вищевикладене будь-яка заява, зроблена третьою стороною з перегляду рішення Бухарестського саміту, яка суперечить основним принципам та нормам міжнародного права, є неприйнятною для Міністерства закордонних справ”, – зазначено в заяві МЗС Грузії.

Також дипломати зазначили, що дії РФ стали головним викликом європейської та євроатлантичної безпекової архітектури.

“Вони (дії – ред.) виявляються в окупації та анексії територій сусідніх суверенних країн, ігнорування основних принципів міжнародного права та невиконання зобов’язань”, – підсумували у грузинському зовнішньополітичному відомстві.

Варто зазначити, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав, що питання про входження до Альянсу вирішуватимуть країни-члени й сама Україна з Грузією.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях