Українцям детально роз’яснили, що означатиме розірвання дипломатичних відносин з Росією – 24 Новини

Українцям детально роз’яснили, що означатиме розірвання дипломатичних відносин з Росією

Раніше розірвання дипвідносин з країною-агресором не виключив президент.

Відомий дипломат, екс-заступниця міністра закордонних справ Лана Зеркаль розповіла, що означатиме припинення дипломатичних відносин між Україною та РФ.

Про це вона написала у себе в Facebook.

Дипломат зазначила, що цей процес передбачає офіційну заяву або прийняття спеціального нормативного акта вищими органами державної влади. Також це супроводжується відкликанням дипломатичних представників та закриттям дипломатичних представництв.

“Міжнародна практика припинення дипломатичних відносин свідчить, що таке рішення зазвичай є наслідком порушення державою своїх міжнародно-правових зобов’язань, вчинення недружнього акту, початку збройного конфлікту тощо. Розірвання дипломатичних відносин може мати політичні та юридичні наслідки. До політичних відноситься припинення будь-яких прямих постійних контактів між державами”, – пише Зеркаль.

Вона додала, що розірвання дипвідносин не перешкоджає:

  • здійсненню контактів між їхніми представниками в рамках міжнародних організацій;
  • проведенню двосторонніх зустрічей на території третьої держави.

За словами Зеркаль, з точки зору міжнародного права цей процес може відбуватися без розірвання консульських відносин. Також він не торкається міжнародних договорів, укладених цими державами.

“Розірвання дипломатичних відносин відбувається на підставі статті 106 Конституції України та статті 7 Закону України “Про дипломатичну службу”, відповідно до яких МЗС звертається до Президента України з відповідною пропозицією”, – уточнила вона.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях