Зеленський про повернення “скіфського золота”: спочатку колекція, а потім повернемо і Крим – 24 Новини

Зеленський про повернення “скіфського золота”: спочатку колекція, а потім повернемо і Крим

Колекція так званого “скіфського золота” повернеться в Україну.

Президент Володимир Зеленський прокоментував рішення Апеляційною суду Амстердама про повернення “скіфського золота” – заявив, що Україна завжди повертає своє. На черзі – окупований Росією Крим.

Про це Зеленський написав у Twitter.

Так, Апеляційного суду Амстердама ухвалив рішення про те, що колекція так званого “скіфського золота” належить Україні та повинна повернутися українській державі.

“Довгоочікувана перемога в суді Амстердама! “Скіфське золото” повернеться до України.

Ми завжди повертаємо своє. Спочатку повернемо “скіфське золото”, а потім і Крим”, – підкреслив Володимир Зеленський.

Також глава держави подякував суду “за справедливе рішення”, а командам Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ та Мінкульту – “за результат”.

Нагадаємо, справа стосується колекції так званого “скіфського золота”. Сім років тому, під час захоплення Криму Росією, коштовності перебували на експозиції у нідерландському музеї.

В лютому 2014 року колекція “скіфського золота” була вивезена в Амстердам для участі у виставці “Крим: золото і таємниці Чорного моря”, яка проходила в Музеї Пірсона. Загадлом же виставка складається з колекцій п’яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири – в Криму.

Виставка налічує понад 500 експонатів, серед яких артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Українська сторона заявила, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися в Україну, однак Росія наполягала на поверненні колекції до Криму.

14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні “скіфське золото”, однак у січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях