Білоруська спортсменка Тимановська просить у Польщі політичного притулку через тиск – 24 Новини

Білоруська спортсменка Тимановська просить у Польщі політичного притулку через тиск

Спортсменку відсторонили від Олімпіади після критики керівництва збірної.

Громадянка Білорусі, легкоатлетка Христина Тимановська подала документи на отримання політичного притулку у Польщі.

Про це заявив виконавчий директор білоруського Фонду спортивної солідарності Олександр Опейкін.

Зазначимо, що спортсменку відсторонили від Олімпіади після критики керівництва збірної.

Як зазначив Опейкін, Тимановська наразі перебуває у Токіо і спілкується з Міжнародним олімпійським комітетом та пресою.

“Вже подала заяву на надання політичного притулку в Польщі, тому вона вже в дорозі знаходиться. З нею все гаразд. Тримається добре, зрозуміло, що це стресова ситуація не тільки для спортсмена, але і людини – опинитися під таким тиском. Це молода дівчина, на яку чинили тиск дорослі досвідчені функціонери”, – наголосив він.

Передісторія

Приїхавши в аеропорт Токіо на Олімпійські ігри Христина Тимановська звернулася до поліції і записала відео з проханням про допомогу, адресоване Міжнародному олімпійському комітету. При цьому спортсменка залишилася в Токіо, заявивши, що побоюється кримінального переслідування в Білорусі.

Згодом Тимановська розповіла у соцмережі Інстаграм, що її без попередження заявили на додаткову дистанцію на Олімпіаді – естафету 4×400 метрів. Таким чином вона мала замінити одну зі спортсменок, яку, на думку самої легкоатлетки, відсторонили з вини спортивних чиновників.

Вже 1 серпня Національний олімпійський комітет Білорусі відсторонив Христину Тимановську з Олімпіади, на що спортсменка заявила, що спортивні чиновники змушують її повернутися в Білорусь, хоча 2 серпня вона повинна була взяти участь у попередньому забігу на дистанції 200 метрів.

“Я боюся, що в Білорусі мене, можливо, можуть посадити до в’язниці. Я не боюся того, що мене звільнять або виженуть з нацкоманди. Я турбуюся про свою безпеку. І думаю, що на даний момент в Білорусі для мене небезпечно. Я планую покинути Токіо, але не тим рейсом, яким мене хотіли відправити”, – заявила спортсменка в одному з недавніх інтерв’ю.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях