COVID-хворі будуть робити два ПЛР-тести: у МОЗ назвали три категорії пацієнтів – 24 Новини

COVID-хворі будуть робити два ПЛР-тести: у МОЗ назвали три категорії пацієнтів

Ще одне ПЛР-дослідження робитимуть, щоб підтвердити або спростувати наявність “Дельта”-штаму.

У МОЗ заявили, що деякі пацієнти, хворі на коронавірус, здаватимуть два ПЛР-тести для виявлення у них нового штаму “Омікрон”.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю “Укрінформу”.

Так, біологічні зразки будуть відбиратися у хворих з атиповим перебігом коронавірусу – безсимптомні і надважкі випадки. Третя група тих, хто буде робити два ПЛР-тести – люди, які повернулися з-за кордону.

“Для того щоб більш фокусно і швидше приймати рішення саме по циркуляції “Омікрона” в Україні, ми вирішили трохи змінити підходи до лабораторної діагностики. Незабаром на рівень регіонів будуть поставлені спеціальні ПЛР тест-системи для визначення штаму “Дельта”, – зазначив санлікар.

За його словами, для вищевказаних категорій громадян спочатку буде проводитися звичайне ПЛР-тестування, щоб підтвердити діагноз. Потім проводитимуть ще одне дослідження, щоб підтвердити або спростувати наявність “Дельта”-штаму.

“Якщо буде підтверджена “Дельта”, то зразок не буде посилатися далі на секвенування, щоб ми не витрачали ані реагенти, ані час. Якщо “Дельта” не підтверджена, то такий зразок направляється на повне секвенування. Тобто, ми будемо виходити методом виключення і за рахунок цього будемо більш оперативно отримувати інформацію про циркуляцію штаму”, – роз’яснив Ігор Кузін.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях