Лікар назвав найбезпечніший препарат для «бустерної» вакцинації – 24 Новини

Лікар назвав найбезпечніший препарат для «бустерної» вакцинації

Останні міжнародні дослідження свідчать про те, що незалежно від того, яка вакцина використовувалася при першій та другій ін’єкції, найкращий бустерний ефект дає вакцина, яка розроблена за технологією матричної РНК.

Про це розповів Голова Національної медичної палати України та директор Інституту соціальної епідеміології Сергій Кравченко.

Спершу ще раз розберемося, які ж типи вакцин доступні в Україні. На даний момент це:

  • Векторна вакцина (ASTRAZENECA)
  • Інактивована вакцина (CORONAVAC)
  • мРНК вакцина (MODERNA, PFIZER)

У векторній вакцині використовують модифікований вірус (вектор), в який вбудована «інструкція» для виготовлення білка шиповидного SARS-CoV-2. Вектор доставляє її в клітину, після цього імунна система розпізнає антигени та у відповідь виробляє антитіла.

Інактивована вакцина включає «убитий» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

мРНК-вакцина містить молекули мРНК, що кодують шиповидний білок коронавірусу. Вона потрапляє в організм і дає інструкцію, як розробити цей білок. Імунна система розпізнає, що вона не належить людині, і виробляє антитіла.

Епідеміолог Сергій Кравченко вважає, що розбиратися у вакцинах, звичайно, корисно, але людина, яка не має прямого відношення до медицини, не може самостійно зробити висновки, яка вакцина краща. Немає «хорошої» або «поганої» вакцини, всі вони здатні захистити організм і зберегти людське життя.

“Не можна розподілити вакцини на більш пріоритетні або менш пріоритетні, вакцинуватися необхідно доступними вакцинами на даний момент і не чекати найкращих, тому що можна не дочекатися”, – прокоментував він.

А ось коли справа стосується, якій вакцині краще віддати перевагу як бустерній (третя доза), то тут краще вибрати мРНК вакцину, тобто MODERNA або PFIZER.

«Що стосується безпосередньо бустерних доз та додаткової третьої ін’єкції, то останні міжнародні дослідження говорять про те, що незалежно від того, яка вакцина використовувалася при першій та другій ін’єкції, найкращий бустерний ефект дає вакцина, яка розроблена на технології матричної РНК», — додав лікар .

А от якщо людина перехворіла на коронавірус і хоче відразу вакцинуватися, можна сміливо вибирати будь-яку доступну вакцину, резюмував епідеміолог.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях